PAULA ŁYSAKOWSKA

DIETETYK KLINICZNY

SPECJALISTA ZABURZEŃ ODŻYWIANIA

STUDENTKA SZKOŁY PSYCHOTERAPII INTEGRACYJNEJ

PRACOWNIK WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO W GDAŃSKU

Jestem dietetykiem klinicznym, pasjonatką psychodietetyki i specjalistką zaburzeń odżywiania. Ponadto jestem członkiem zespołów terapeutycznych w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym, gdzie wspieram proces leczenia zaburzeń odżywiania.
Towarzyszę w zmianie nawyków żywieniowych, wspieram w naprawie relacji z jedzeniem i ciałem, a także w odzyskaniu radości z jedzenia. Podczas sesji skupiam się na potrzebach i wartościach pacjenta, w swojej pracy korzystam z narzędzi terapii poznawczo- behawioralnej (CBT) i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR). Nie pracuję na sztywnych szablonach, rozumiem że życie jest dynamiczne. Skupiam się na budowaniu elastyczności żywieniowej.

Specjalizuję się w zaburzeniach odżywiania i problemach żołądkowo-jelitowych (w tym w zgadze, refluksie żołądkowo- przełykowym, wzdęciach, zaparciach, przelewaniach czy biegunkach). Pomagam także w rozszerzaniu diety po hospitalizacji i w zaburzeniach gospodarki węglowodanowej.

Swoje kwalifikacje i umiejętności uzyskałam podczas studiów dietetycznych na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie. Wiedzę żywieniową pogłębiałam na studiach II stopnia Collegium Medicum w Bydgoszczy. Ukończyłam I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, liczne kursy i szkolenia z CBT. W tym Psychika dla dietetyka, Psychodietetyka w praktyce i wiele innych. Ukończyłam studium zaburzeń odżywiania w konwencji poznawczo-behawioralnej Ogólnopolskiego Centrum Zaburzeń Odżywiania.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji, a także interwizji koleżeńskiej dbając o jakość prowadzonych sesji.

Kieruje się mottem „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę” Paracelsus. 

Moi pacjenci zaś kojarzą mnie ze stwierdzeniem „to też jest OK!” Prywatnie jestem miłośniczką pieczenia ciast, pasjonatką jazdy konnej, spacerów z psem, podróży, tych po świecie i w głąb siebie. Zawodowo oczarowana jestem terapią schematów.

CENNIK

Konsultacja wstępna (60 minut) – 150 zł
Dietoterapia (50-60 minut) – 150 zł
Sesja psychodietetyczna (50 – 60 minut) – 150 zł
Do współpracy zapraszam młodzież i dorosłych.
Istnieje możliwość współpracy online.