Paweł Płoski

Psycholog konsultujący w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach

pracownik fundacji preaesterno

pracownik szkoły Mental Arts

Współautor licznych programów rozwojowych

Jestem psychologiem ze specjalnością kliniczną i zdrowia (Uniwersytet SWPS) konsultującym w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, przyjmując za punkt wyjścia podejście integracyjne. Oznacza to, że w ramach praktyki psychologicznej stawiam na taki wybór metodyki pracy nad problemem, która w konkretny sposób zostanie dopasowana do sytuacji klienta. Poprzez rozwój kompetencji terapeutycznych przygotowuję się do certyfikacji w Szkole Poznawczo-Behawioralnej (CBT).

Współpracuję z Fundacją Praesterno, udzielając konsultacji psychologicznych dla młodzieży i dorosłych. Regularnie prowadzę otwarte zajęcia z profilaktyki uzależnień w trójmiejskich szkołach. Pracuję jako psycholog i tutor w Gdańskim Liceum Ogólnokształcącym oraz Szkole Podstawowej – Mental Arts, gdzie prowadzę warsztaty z Psychologii Praktycznej dla wszystkich grup wiekowych.
Współpracowałem z instytucjami pomocy społecznej w Trójmieście. Jestem współautorem programów do rozwijania kompetencji na zmiennym rynku pracy – dla dzieci, młodzieży, a także ich opiekunów w kooperacji z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości Starter. Szczególnie zgłębiam wiedzę z zakresu neurologii oraz psychiatrii w kontekście chorób neurodegeneracyjnych oraz wpływu emocji i długotrwałego stresu na funkcjonowanie mózgu. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.